Dożynki Radawiec 2012

Lubelska Motocyklowa Asysta

XII Rajdu Katyńskiego

22.09.2012

Wspierając brać motocyklową podejmującą szczególne wyzwania, zachęcamy do udziału w lokalnej inicjatywie wspierającej XII Rajd Katyński (szczegóły o Rajdzie na www.rajdkatynski.net)

Uczestnicy Rajdu, po pokonaniu ponad 3,5 tysiąca kilometrów, poprzez Białoruś, Rosję i Ukrainę, w dniu 22 września wracają do Polski, przez Lubelszczyznę do Warszawy.

Punktem postojowym w naszym regionie będzie tzw. DOLINA KRZYŻY w Krzesimowie. Miejscu, gdzie potajemnie chowano, zagłodzonych przez NKWD i UB więźniów tzw. Obozu Pracy - (http://www.mord-krzesimow.dzs.pl/). Uczestnicy Rajdu Katyńskiego zamierzają uczcić pamięć, pochowanych w tym miejscu "wrogów ludu" i "żołnierzy wyklętych".

Doceniając wysiłek podjęty przez ponad 70-ciu uczestników Rajdu Katyńskiego przemierzającym Lubelszczyznę, składamy propozycję godnego przywitania i asysty na kołach przez lubelskich motocyklistów.

Zapraszamy do Lubelskiej Motocyklowej Asysty XII Rajdu Katyńskiego

Lubelska Motocykowa Asysta XII Rajdu Katyńskiego polegać będzie na spotkaniu motocyklistów lubelskich z jadącą kolumną Rajdu oraz dzięki asyście lokalnej policji wspólnym poprowadzeniu do Krzesimowa i dalej przez Lubelszczyznę w kierunku Warszawy.

Szczegóły organizacyjne:

1)Program 22 września 2012:

Godz.: 11-12 - Zbiórka motocyklistów biorących udział w Lubelskiej Asyście Rajdu Katyńskiego;

Po godz.:12 - Spotkanie z kolumną Rajdu Katyńskiego w punkcie Zbornym w Kębłowie;

Do godz.: 13 - Przejazd do Krzesimowa i postój w Dolinie Krzyży;

Ok.godz.: 14 - Wyjazd motocyklistów do Łuszczowa na trasie Łęczna-Lublin;

Dalsza jazda z kolumną Rajdu Katyńskiego do granic Powiatu Lubelskiego lub do wylotu na Warszawę - wg. Indywidualnego uznania uczestników Asysty

Poślizgi czasowe, z natury rzeczy, należy uwzględnić.

2)Miejsce spotkania:

- punkty zborny Pośredni motocyklistów lubelskich: godz.:11:00, Świdnik, parking przy okrągłym kościele, ul. Wyszyńskiego (mapa Google http://tnij.org/r5cd)

- punkty zborny Docelowy motocyklistów lubelskich: godz.:12:00, Kębłów k/Piask - zjazd w kierunku Mełgwi przy trasie 12 na obwodnicy Piask (mapa Google http://tnij.org/r5by)

3)Koordynator Lubelskiej Asysty Rajdu Katyńskiego:

EUGENIUSZ HYZ, Tel. Kom. 532 482 380, email: e.hyz@op.pl


Uwaga!!

Zachęcając do udziału w tym przedsięwzięciu, liczymy na udział motocyklistów, którym bliski jest wysiłek uczestników Rajdu Katyńskiego i chcą wspólnie docenić ten fakt, w formie Lubelskiej Asysty Motocyklowej.

Prosimy jednocześnie o godne zachowanie i szczególną uwagę zwróconą na bezpieczeństwo, aby nie utrudnić, a pomóc, a swoją obecnością "uchylić czapkę z głowy". Pamiętajmy, że pielgrzymi Rajdu mają za sobą ponad 3 tygodnie w siodłach i ponad 3,5 tyś km na kołach.

Z motocyklowym pozdrowieniem

Lubelska Grupa Weterańska "Partyzant"


 

© LGW Partyzant